Pro děti

Festival dobrovolnictví DORT nabídne program také dětem a rodičům s dětmi. Jak těm, co přijedou s rodiči, tak dětským oddílům, které zde budou mít své podzimní setkání.

Program

Mimo hlavního programu Dortu bude alternativně probíhat i program pro oddíly a děti. V sobotu ráno nás čeká dobrovolnický zážitek v podobě lehké dobrovolnické činnosti.  Odpoledne budou probíhat v parku tvořivé, hravé a sportovní dílničky a vše vyvrcholí kapelou Bombarďák – koncertem pro děti plným divokých písní a ztřeštěných tanečků.

Během celého Dortu se děti budou moct zapojit i do hlavního programu Dortu.

Dětský koutek a tvořivé aktivity

Koutek bude probíhat v areálu zahrady, hned vedle stanu BRĎO. Koutek bude otevřen v sobotu od 13:00 do 18:00.  V rámci dětského koutku bude zajištěno hlídání dětí od 2 do 6 let, různé hry a tvoření pro nejmenší. Připraveno bude příjemné místo na hraní, deky na které si děti budou moci sednout, hračky a podobně.

Proč mráčky (ne)zalévají stromy

Zalejme.cz

Přijďte se osvěžit a užít si mraky legrace i pohybu. Společně si vyzkoušíte, jaké to je stát se dešťovým mrakem i jak funguje koloběh vody v přírodě. A naučíte se zalévat stromy, aby Vám přinášely radost ještě desítky let. Na hru Vás zve iniciativa Zalejme.cz.

Storytelling: Stromocity

Divadlo DIP a Storytelling CZ uvádí:
STROMOCITY
Interaktivní storytellingové představení
Určeno pro děti 3 +

Stromy slyší, stromy vidí, stromy chtějí vyprávět. A my vás je můžeme naučit poslouchat.
Nechte se vtáhnout do příběhů inspirovaných knihou lesníka a spisovatele Petra Wohllebena Tajný život stromů. 

Vypráví: Dominika Šindelková

Informace pro rodiče s dětmi

Ubytování bude zajištěno pod střechou. Jídlo bude možné si objednat přes rezervační systém. Podrobnosti doplníme.

Informace pro BRĎO oddíly

Jídlo

Pro dětské oddíly budou během celého Dortu zajištěny snídaně, obědy a večeře. První jídlo bude páteční večeře. Je ale potřeba si jídlo nahlásit při přihlašování na Dort.

Ubytování

Ubytování bude pro děti a vedoucí zajištěno ve společných prostorách – tělocvičně. Děti budou spát na vlastních karimatkách ve spacáku. Případně můžete vzít stan a ubytovat se s dětmi ve stanovém městečku. Toalety a umývárny budou k dispozici v areálu festivalu.