Koncerty a vystoupení

Pavel Čadek

Pavel Čadek je mladý český písničkář doprovázející se na violoncello – je tak jediný svého druhu. Dostal se do povědomí posluchačů jako předskokan Pokáče, Xindla X, Petra Bende, Báry Polákové, Jelena a dalších… Mezi jeho nejznámější písně patří 30 (duet s Pokáčem), Prsa (duet s Michalem Horákem od Pana Fenka), Nestíhám a Utekla mi s ajťákem. Ač se jedná bez výjimky o humorné písně, velkou část publika si Pavel Čadek získává svou vážnější či lyrickou tvorbou, kterou při vystoupeních vkusně střídá s humorem.

Květy

Květy jsou brněnská alternativní skupina sdružená kolem zpěváka, textaře, hudebníka, producenta a herce M. E. Kyšperkého, čerpající z mnoha hudebních žánrů. Existují od začátku tohoto tisíciletí a vydali za tu dobu 11 autorských alb. Ačkoliv je to skupina experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.

Znouzecnost

Znouzectnost je česká hudební skupina z Plzně. Začínala jako skupina ovlivněná punkovou jednoduchostí, ale od prvních nahrávek zařazovala do svého repertoáru i písně náležící k jiným hudebním stylům. Vystupují výhradně s vlastní autorskou tvorbou.

Circus problem

Prvopočátky dnešní kapely se rodily v buskingovém undergroundu zemí českých, ale i cizích, již v roce 2012. Kolem sběratele příběhů, frontmana Jirky Čevely, se sešel dostatečný počet hudebních bláznů, kterým živelnost a dravost není cizí. Od začátku veřejného vystupování bylo jasné, že punc originality a divokosti brzy vyžene „cirkusáky“ z ulic na větší pódia. Sedmičlenný ansámbl plný dechů, smyčců, balkánských beatů a ska rytmů strhne totiž svou dravostí davy jakéhokoliv věku. Jedinečná fúze world music, gipsy tradice, ale i šansonového zpěvu či osobitých a místy provokativních textů se stala hitem nejen na prknech klubů jako Lucerna Music Bar, festivalových pódiích u nás, ale i v Maďarsku nebo Rumunsku.

Please the Trees zahraje na Festivalu dobrovolnictví DORT

Please the Trees

Please the Trees hrají alternativní rock se kterým čtyřikrát odehráli americká turné, které si zorganizovala sama a po vzoru nejtvrdších zábavovek vymysleli šňůru po vesnicích s valníkem místo pódia. Svůj název nenechávají náhodě, neboť v každém místě konání koncertu údajně vysadí na nejvhodnějším místě strom, který zdokumentují a fotky zveřejní na své facebookové stránce.

Bombarďák

Bombarďák je skupina tvořena šesti vystupujícími. Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním fórkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

Jarem být

Jarem být je opavská, poměrně mladá nadějná kapela, hrající na pomezí folku a rocku. „Bodá Tě do rukou jarní déšt, vozovka studenomokrá…“ To jsou verše z jejich nového singlu Jaro všem, ale my si představíme jiančí parádu Daleko.

Zlatý Pterodaktyl

Od začátku Hnutí si Brontosauři rádi zpívali. U táboráků, ve vlacích, v prvomájových průvodech. První soutěž o zlatého pterodaktyla, autorských písní o přírodě i Brontosaurech samotných, proběhla v roce 1979 v klubu Topas na Kounicových kolejích v Brně. 

V průběhu let písní přibývalo, a k současnému výročí jsme na koncertu v roce 2022, a zatím v poslední soutěži o Zlatého pterodaktyla v roce 2023 provedli jejich inventuru, a na Dortu uslyšíte dvě přehlídky všech Brontosauřích písní. Jednu na náměstí pro veřejnost, druhou v parku u stanového městečka.

Na Dortu budou autoři, interpreti i pamětníci. Bude tam pro ně i volný mikrofon na obou přehlídkách. Kdo přijde, ten o to nepřijde.

Divadlo VERDIS: Zelená Karkulka

Divadelní hra od souboru Verdis známého environmentálně laděnými hrami plnými humoru. Zelená karkulka je edukativní soudnička s predační zápletkou. Hra M. Vlašína a M. Franeka pochopitelnou formou vysvětluje aplikaci zákona o náhradě škod způsobených vybranými zvláště chráněnými druhy živočichů.

Bubeníci & přátelé

Vystoupení a na něj navazující workshop skupiny, která hraje roztodivnými způsoby na roztodivné věci. Buben, láhev, kbelík? Na co přijdeme, na to zahrajeme!

Freedom TŠ Hes

Pražská taneční skupina zabývající se moderním tancem (Limon, Jazz, Horton). Vedoucí souboru je oblíbená Leona Kubešová. Na festivalu svým představením uvedou a zakončí večerní ceremoniál.

Další skvělé účinkující brzy postupně přidáme!