Inspirace a potkávání

Jarmark nevládních a neziskových organizací

Těš se na představení řady organizací, které dělají pěkné věci pro své okolí. Jsou to organizace, které se starají o přírodu, památky a rozvoj dětí, mládeže, ale i dospělých. U jejich stánků si vyzkoušíš něco z jejich činnosti, zjistíš co dělají za dobrovolnickou práci a třeba i jak se můžeš zapojit!

Na jarmarku se těš na: INEX SDA, Greenpeace, MUNI POMÁHÁ, pobočné organizace Hnutí Brontosaurus a další u kterých ještě čekáme na potvrzení!

Dobrovolnická práce pro Telč

Pomoz okolí Telče! Během sobotního dopoledne bude zajištěna dobrovolnická pomoc pro město Telč a jeho okolí. Poskytneme potřebné náčiní a vysvětlíme jaký má práce smysl a přínos pro lokalitu. Je to jedinečná možnost si vyzkoušet dobrovolničení a mít dobrý pocit z pobytu na festivalu. Brzy doplníme co se bude dělat.

Cena Hnutí Brontosaurus

Cena Hnutí Brontosaurus je udělovaná Hnutím Brontosaurus za dobrovolnické aktivity v oblasti ochrany životního prostředí a péče mladých lidí o přírodní a kulturní dědictví ČR. Vyhlašována je jednou za pět let při příležitosti oslav výročí založení Hnutí Brontosaurus. 

Letos oceníme 14 silných a inspirativních příběhů v rámci projektu Příběhy nadšení, které budeš moci také shlédnout na reprezentativní výstavě.

Udílení Cen Brontosaura se uskuteční v sobotu 14. září rámci večerního slavnostního ceremoniálu.

Výstavy a vernisáž Příhěhy nadšení

V rámci festivalu se můžete těšit na slavnostní vernisáž výstavy Příběhy nadšení. Výstava představí čtrnáct příběhů úspěšných dobrovolnických aktivit za posledních 50 let ochrany přírody a krajiny. Tyto příběhy zastoupí tisíce dalších činností, jež dobrovolníci všech možných organizací vykonávají. Na místě se potkáte s osobnostmi, nositeli a nostilkami těchto příběhů.

Festivalové výstavy

Výstava kreslených ekologických vtipů Ekofór pobaví, jak vtipy od z dětské a amatérské kategorie, tak díla profesionálních kreslířů. Výstava představí, jak vítězné práce z aktuálního ročníku, tak vtipy z mnoha historických ročníků. Dozvíš se také vítěze hlasování veřejnosti.

Výstava vítězných prací výtvarné a fotografické soutěže Máme rádi přírodu. Představí práce z letošního ročníku na téma Příroda domovem.

Výstavy předchozích ročníků Příběhů nadšení: Příběhy nadšení – příběhy osobností, Příběhy nadšení – příběhy míst. Inspirovat se můžete příběhy, jež byly oceněny Cenou Hnutí Brontosaurus v roce 2014 a 2019.

Výstava Historie Hnutí Brontosaurus ukáže cestu Hnutí Brontosaurus od roku 1974 dodneška včetně vzpomínky na osobnost Josefa Velka, jež byl před revolucí hybatelem všemožného brontosauřího dění.

Oheň a kytara

Kde jinde si popovídat s novými tvářemi a při tom si zazpívat své oblíbené písničky. No přece u táboráku! Nezapomeň na něco k opečení – třeba hermelín nebo kousek chleba.

Tato sekce se připravuje. Průběžně budeme doplńovat nové informace.