Co slavíme?

Za minulého režimu byla naše krajina v kritickém stavu a zájem o její ochranu rostl. V roce 1974 tato potřeba propukla v tzv. Akci Brontosaurus. Tato iniciativa vlila energii do žil spoustě lidí, kteří začali organizovat akce na pomoc přírodě. Toto nadšení ovšem neupadlo a přetavilo se v organizaci Hnutí Brontosaurus, které je jedním z pořadatelů festivalu.

Pro nás je ale důležité, že rokem 1974 symbolicky značíme počátek zájmu o přírodu a o dobrovolnictví. A letos to je 50 let, co se řada lidí ve svém volném čase stará o okolí ve kterém žijeme. A nejsou to jen Brontosauři! Chceme společně se všemi oslavit toto dlouhodobé úsilí.

Proto zveme všechny dobrovolníky a lidi se zájmem o ochranu přírody na Festival dobrovolnictví DORT! A jedním z cílů této akce je rozšířit povědomí o možnostech dobrovolničení, takže pokud ti dobrovolnictví nic neříká, nebo jsi ještě nezačal/a dobrovolničit, tak se neboj! Přijeď, protože se potkáš se spoustou inspirujících lidí a uvidíš jaké možnosti v tomto poli jsou.

Sdílej příspěvek