Základní článek Hnutí Brontosaurus Slunovrat
Začínáme organizovat víkenovku
3.11.2004 Petr Žblebt Jarušek
Článek se momentálně připravuje a je zde umístěn hlavně kvůli nastíněňí kam se celá sekce bude ubírat. Pokud patříte k těm účastníkům, kteří už něco zažili a rádi byste začli také něco sami organizovat pak tento článek je přesně pro vás. Pokusíme se zde shrnout těch několik důležitých bodů, které jsou pro zorganizování akce zapotřebí.

Nápad

To nejzákladnější co musíte mít pro zorganizování víkendovky je nápad. Troufám si říct, že v klasickém pojetí našich víkendovek (nemám na mysli čistě pracovní víkendovky) je to ještě důležitější než vlastní tým lidí se kterýma danou akci budete organizovat. Nápadům se meze nekladou, důležíté je, aby dané téma umělo zaujmout a také abyste vědeli co danou akcí vlastně chcete říct, či předat.

Tým lidí

Další nepostradatelnou ingredienci je tým lidí, se kterýma se vám dobře spolupracuje. Nejde tu v žádném případě o to, aby to byli extra zkušení organizátoři (ač je to samozřejmě výhodou). Jak říkam hlavní je aby vztahy mezi vámi byli příjemné a byli jste schopni dobře fungovat jako tým !

Lokalita

Slunovrat v tento okamžik jezdí na velmi mnoho míst, které jsou právě v této sekci dobře zmapované. Můžete samozřejmě objevit nějaké úplně nové, anebo se chytit stavájících. Pokud se proto rozhodnete je zapotřebí napsat kontakntí osobě (někomu z článku), která zajišťuje komunikaci s daným místem. Až se s lidmi z dané lokality budete znát osobně nebrání vám nic k tomu abyste s nimi komunikovali přímo. Důležité je lokality vybírat i v závisloti na ročním období a také na terénu v daném prostředí. (aneb marně si budete tlouct do hlavy, źe kolem těch bučovic fakt žádný pořádný les není a vy ho na svou hru nezbytně potřebujete).

Vytváříme program akce

Propagace

Účetnictví před a po akci

Průběh akce

Práce

Článek a kronika

Závěrečná zpráva z akce