Základní článek Hnutí Brontosaurus Slunovrat
Letní tábory pro organizátory a nejen pro ně ...
22.4.2006 Miroslav Mirek Plaček
Letní tábory pořádané klubem Dlažka. Školení pro organizátory, hry, zážitky, ....

Přes prázdniny a nejen přes ně pořádá  klub Dlažka (zájmový mezinárodní klub, který je členem sdružení Duha - organizace pro děti a mládež, pobyt v přírodě a recesi) některé akce pro zkušené či začínající organizátory,ale nejen pro ně. Tábory nejsou pracovní ale plně hravé, zážitkové a školící.
 Přesný seznam akcí i jejich podrobný popis můžete najít na webu klubu Dlažka: www.dlazka.cz
 Uvedu zde jen některé akce, které by Vás mohly zajímat:

 Pravá ořechová Dlažka
 Duhová škola
21. - 26. 6. 2006

Duha Klub Dlažka + Školicí centrum Duhy Přerov + Krajské centrum Duhy Olomouc
 (Palackého 1, 75002 Přerov, 581 219 852, dlazka@dlazka.cz) pořádá letní sportovní školení praktikantů pro účastníky ve věku 14-17 let

Motto 1: Je spousta věcí, o kterých nevíme skoro nic, a chceme je poznat více. A je spousta věcí, o kterých nevíme nic, a budeme rádi, že aspoň něco víme.
Motto 2: Potřebujeme kvalitní praktikanty a tak do vás musíme něco nahustit!
Motto 3: a to hlavní: Chceme si zahrát a zasportovat!

Místo: Rajnochovice – Košovy - tábor Dlažky (Kazeta) –Hostýnské vrchy
Program: Školení je určeno pro všechny, co se chtějí dovědět maximum o organizaci akcí pro děti, o všem, co je pro toto potřeba. Hry v přírodě a v místnosti, sporty všeho druhu (hlavně prakticky) – kopaná, softbal, volejbal, stolní tenis, florbal, ringo, lakros, talířovaná, orientační běh, aerobic, šachy, speciální stolní hry, ptákoviny, orvávačky. Zdravotnické minimum, psychologie vedení akce, minimum o hospodaření, propagace. Turistika, pobyt v přírodě, horská kola, základy táboření … Malování, zpěv, testy, tvorba všeho druhu.
Program je nonstop a počítejte se vším. Bude program povinný a též i výběrový.
Ubytování: Chatky – spací pytel + deka k dispozici.
Pokud jste zvyklí na svůj spací pytel, vezměte si ho.


 Jedinečná Dlažka
 aneb hravě-vodácký pobyt v nádherném Podyjí!
12. 8. - 19. 8. 2006
Pro mládež od 13 do 19 let

Řeka Dyje – řeka plynoucí krásným Podyjím, toť centrum všeho dobrého těchto prázdnin. Mocná Dyje plynoucí, k sjezdu řeky vybízející, a zároveň po romantických výletech na horských kolech volající. Ale též místo kultuře zaslíbené – panoramata i tichá zákoutí. To vše je určitě ideální místo pro všechny milovníky pohybu mysli i těla. Nezkažená, ba přímo panenská příroda v přírodním parku údolí Dyje, nádherné zámky Vranov a Bítov, zachovalá zřícenina Cornštejn, hluboká údolí i strmé kopce, řeka, skály i rybníky, malebné vesnice i blízkost Rakouska – to vše činí tuto lokalitu ideálním místem pro vodáky i cyklisty. Pojedeme naplno i jen tak - na co si troufnete (trasy dle výběru). Ale nemáte-li kladný vztah ke kolům, pak bude možno zvolit táborovou tvorbu malířskou, divadelní či hudební . A co my vedoucí spolu s vámi? Poznáme, naučíme, vzděláme, předáme, zdokonalíme. Ke všemu vybízí i tábor - ideální pro sporty všeho druhu – počínaje softbalem, pokračující míčovými sporty, ale i ringem, kroketu, bocciem. Večer pohoda při stolních hrách všeho druhu od Abalone a Jungle Speed přes Scrabble, Risk, Talisman, Osadníky, Carcassone, Bang, Aktivity a další, ale i šachy a karty. Trochu hudby reprodukované i živé, trocha humoru a recese, nikdy neuškodí. Staří známí i nové objevy, kola, lodě, voda, příroda, les, hřiště i jídelna – vše zve i tebe k ideálnímu týdnu jedinečných prázdnin! 

 Náročných sedm dnů plných sportu, kultury a jízdy na lodích Pálavách či raftech. Ale též výběrově hra na kytaru či jiné nástroje, divadelně-malířská tvorba, kola či ringo. Máte-li zájem vyzkoušet si svou zdatnost a máte-li, čas, chuť a jste ve věku od 13 do 19 let - pak jste ti naši praví ořechoví účastníci naší Jedinečné Dlažky!
 Individuální příjezd mezi 11,00 a 12,00 5. 8. 2006, odjezd 12. 8. 2006 v 9,30. 

 1.Kde se setkáme? V táboře Dřevotvaru Znojmo v Podhradí nad Dyjí (před serpentinami před Podhradím odbočíte doprava a jedete až dolů k řece). Nebo ráno v Přerově a odtud pojedeme busem v 8,00, 12.8. odpoledne se objevíme v Přerově (upřesníme v červnu).
 2.Vezměte si i sportovní oděv a boty, gumáky a pláštěnky, batůžek a láhev na pití. Všem doporučujeme kola a helmu (i když to zrovna nebude jejich hlavní náplň).
 3.Výběrový program: Hudba – vezměte si svůj oblíbený nástroj. Kola: Nezapomeňte na kola a helmu! Nejlepší kola jsou trekingová, ale lze vzít i horská či silniční (většina cest je po asfaltu, ale jsou i horo-leso-polní vložky. Kolo si přivezte na tábor nebo si ho vezměte do busu. Divadelně-malířské tvoření – vezměte si vše co uznáte za vhodné (masky, štětce …).
 4.Pro zájemce o absolvování kurzu sportovních instruktorů (od 14 let) budou i přednášky Pedagogika, hry, soutěžní systémy, psychologie, zdravověda, základy organizace akce.
 5.Ubytování v chatkách po čtyřech – prošívané deky s povlečením zajištěny.
 6.Strava – 5x denně zajištěna. Pití – čaj – bude, je možno i zakoupit něco jiného.
 7. Cena bez dopravy na tábor: 1800,- Kč. Členové Duhy ve věku 14-19 let, kteří absolvují školení mají slevu 320,- Kč, ostatní mladší členové Duhy mají slevu 80,- Kč. Pokud pojedete s námi hromadně, zaplaťte o 200,- Kč více. Platí storno podmínky dle Dlaždiče Speciál.

  
 Letní akademie sportu a her
 (22. - 29. 7. 2006)
Pro mládež od 14 do 19 let (případná dohoda možná) 

Program: Bude nabitý, dnem i nocí a plný překvapení. Počítejte se sporty všeho druhu za sucha i mokra, záplavou stolních her, které potrápí vaše mozkové závity, vyjížďkami na kolech do blízkého i vzdáleného okolí. Zúčastníte se netrafičních her, které prověří vaši pohotovost a schopnost vyrovnat se s nečekaným. Také objevíte kouzlo lana, které budou jak překážkou, tak pomocníkem.
 S sebou: Vše potřebné pro přežití sportovního týdne, oblečení do sucha, mokra a něco do rezervy - hlavně dostatek bot. Dále kolo a helmu na něj, spacák, karimatku, plavky, baterku, píšťalku.
 Místo: Spálovský Mlýn (Klokočůvky u Oder)
 Doprava: samostatná
 Ubytování: chatky po čtyřech
 Strava: minimálně 5x denně + pitný režim
 Cena: 1700,- Kč / 1380,- Kč pro ČKD
 web: http://lash.wz.cz
 Další info obdržíte do 15. 6. 2006. Platí storno podmínky dle Dlaždiče speciál 2006.
 Těší se: Jan „Plašan“ Krátký, Karel Švec, Hanka Kyjonková, Mája Štípková ...