Základní článek Hnutí Brontosaurus Slunovrat
Vita est crustulum (Vánoční pečení)
3.-5.12.2010

Vita est crustulum

Rozkaz zněl jasně: obsadit průsmyk, obklíčit čtvrtou rotu perníkovců, zkonfiskovat sudy s vanilkou a cukrovým prachem.
Padlo nás mnoho, ale s tímto proviantem posílíme pravé křídlo regimentu polního maršála Rohlíčka Vanilky.
Móc dobře si pamatuju, jak tadle věčná válka začala. To se oficíři sešli na summitu v Kakaových vrších krále Rumíka Tuzemského a jak už to tak bejvá, trochu si vjeli do vlasů. Dohadovali se, kdo z nich je lepší a má tak svaté právo na území Cukrových dolů.

Netrvalo dlouho, maršál Rohlíček Vanilka tasil šavli a z chudáka knížete Perníkovce Medového udělal, ehm, hromádku drobečků. A to byl teprve začátek...

A tak tu tvrdnu na stráži a sním o žejdlících plných žlutavého másla a talířích vanilky, co hrdlo ráčí. Stejně se ale těším, až přijde můj den a i já se potkám se Stvořiteli a potvrdí se, že ten náš druh je nejlepší – jak by taky nebyl, když jsme stvořeni jen z těch nejlepších surovin. Na druhou stranu, pokud se nám podaří vytlačit perníkovce a linečáky zpět za Čokoládovou řeku, budeme mít jako jediní přístup ke stolovým horám Vánoc.

Přijeď podpořit jednu z válčících stran!
Přijeď přesvědčit další Stvořitele,
že právě tvá strana má nárok na Cukrové doly.
Přijeď bojovat za svou pravdu!

Termíny: první (3.-5.12.) a druhý (10.-12.12.) víkend v prosinci 2010

Kontakt, na který je třeba se nahlásit (protože kapacita je cca 10 lidí na víkend, kdo dřív přijde, ten spíš peče): sigmar@slunovrat.info nebo +420737336364

Pokud máš oblíbený recept, vem jej samozřejmě s sebou (a pokud vyžaduje nějaké zvláštní ingredience, dej vědět a my je nakoupíme).

NázevVita est crustulum (Vánoční pečení)
Termín3.-5.12.2010
KdeOstrava
Kontaktsigmar@slunovrat.info nebo +420737336364
Co s sebou

spacák, karimatka, oblečení značky možno-li-se-upatlat, chuť něco péct (umění netřeba) a třeba hrát deskovky (umění netřeba, zvláště, pokud bude hrát i Zdenda :-P), příspěvek na jídlo a suroviny (zhruba 200Kč v případě, že si chceš odvézt i cukroví), dobrou náladičku, případně krabici na cukroví ;-)

OrganizátořiZdeněk Zdenda Blaha, Strašidýlko Ája